Media Rodzina, „Quidditch przez wieki”, J.K. Rowling

Wydawnictwo Media Rodzina zaprasza nas ponownie w świat Harrego Pottera udostępniając trzy wyjątkowe podręczniki z Hogwartu. Jedna z nich to kompendium wiedzy na temat quidditcha. Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie były początki najpopularniejszej gry w świecie czarodziejów? Kto pierwszy wpadł na pomysł, by ropzgrywać go na miotłach i skąd wziął się w tej grze złoty znicz? A wreszcie – jak wygląała ewolucja latającej miotły i starodawne gry miotlarskie? Książka pełna jest detali, wspaniale wprowadzających w świat jaki poznaliśmy czytając siedem tomów powieści o Harrym Potterze. „Quidditch przez wieki” to pięknie i starannie wydana pozycja, będąca lekturą obowiązkową dla wszystkich miłośników serii.

Jednym z fenomenów stworzonego przez pania Rowling czarodziejskiego świata, jest przejście tej gry ze świata magii do świata mugoli. Tak, tak! Ta gra jest rozgrywana też w świecie mugoli, i choć żadna miotła tam nie lata, to zawodnicy dzielnie ich dosiadają! To najlepszy dowód potęgi wyobraźni autorki, która zawładnęła sercami milionów czytelników na całym świecie.
Mnie zaś bardzo rozbawiła karta wypożyczeń z biblioteki Hogwartu, opatrzona niebywałym komentarzem-ostrzeżeniem skierowanym do czytelników przez Irmę Pince – bibliotekarkę, siejącą popłoch wśród tych, którzy nie szanują książek!

Warto dodać, że dochód z książki jest przeznaczony dla dwóch organizacji pomagajacych dzieciom i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej. Comic Relief niesie pomoc dzieciom w Wielkiej Brytanii i Afryce. Lumos to organizacja założona przez J.K. Rowling, której celem jest likwidacja instytucjonalnej opieki nad dziećmi i pomaganie dzieciom w rodzinach.

Share

Dodaj komentarz