KSIĘSTWO RACIBORSKIE

Racibórz poznaliśmy przy okazji bycia gośćmi na Festiwali Podróżniczym WIATRAKI. Interesujące miasto z wieloma ciekawostkami ale czy warto tu przyjechać na dłużej? Co ciekawego jest w okolicy? Jak z aktywnym spędzaniem czasu? Kiedy Dawid Wacławczyk (organizator i nasz przewodnik) wysłał nam zaproszenie do przyjechania na dziennikarski tour to nie długo, a nawet wcale się nie namyślaliśmy… JEDZIEMY!

Przede wszystkim zaczęliśmy od Raciborza. Jest gdzie mieszkać bo stare hotele zrewitalizowano i powstały nowe. Jak ktoś woli mieszkać w okolicy ma do wyboru kilka SPA.

Aktywnie spędzaliśmy czas korzystając z pięknej przyrody: spływ kajakowy meandrami Odry i wędrówka przez rezerwat Łężczok lub z atrakcji miejskich: chłopcy szaleli w skateparku i razem w aquaparku H2Ostróg. Do zwiedzania była cała masa obiektów w tym tak unikatowe jak założenie cysterskie w Rudach, Muzeum Miejskie, zabytkowe obserwatorium geofizyczne (łowcy trzęsień ziemi) i wodociągi w Raciborzu. Odwiedziliśmy też Muzeum Kowalstwa i inne zabytki w okolicy.

Wyjazd bardzo inspirujący. Księstwo Raciborskie zaprezentowało się pięknie i nic tylko wracać i szukać dalej pięknych miejsc bo jeszcze wielu nie widzieliśmy!

Zamek w Raciborzu został pięknie odbudowany. Jest w nim Muzeum z ciekawymi ekspozycjami oraz centrum kultury.
Spływ kajakowy przez Meandry Odry
Rezerwat przyrody Łężczok
Racibórz – zabytkowe wodociągi

WKRÓTCE PEŁNA RELACJA NA PORTALU MAŁEGO PODRÓŻNIKA!


Planeta Kobusów

Share