SUWALSZCZYZNA I WIGIERSKI PN

Kolejny powrót po dłuższej przerwie. Suwalski Park Krajobrazowy jest fantastyczny! Pagórkowaty teren z jeziorami w dolinach o krystalicznie czystej wodzie to robi wrażenie. świetne miejsca na rower. Co co nurkują mają jezioro Hańcza, najgłębsze i z najlepszą widocznością pod wodą. Ci lubią dobrze zjeść mają sporo miejsc z lokalnymi smakołykami typu kartacze czy babka ziemniaczana.

Suwalski PK – Góra Cisowa

Aktywnie można spędzać czas, można i leniwie. świetnie jeździ się rowerem. Trochę się trzeba pomęczyć na podjeździe no ale później zjazdy bez pedałowania są genialne!

Suwalski PK – Głazowisko Rutka

Z Suwalskiego PK wyrwaliśmy się nad jezioro Wigry. Jezioro z najbardziej urozmaicona linią brzegową ze wszystkich polskich jezior. Jest na terenie parku narodowego.

SUWAŁKI – przy OSIRze bardzo fajny skatepark

Mamy tu również sporo atrakcji. Przede wszystkim odwiedzamy w Starym Folwarku Muzeum Wigier. świetne muzeum, którego „twarzą” został kilka lat temu Michał.

Stary Folwark – Muzeum Wigier – Michał „wczoraj i dziś”…

Warto zajrzeć do Dyrekcji PN gdzie można dostać mnóstwo znakomitych folderów, kupić mapę parku. Z Płociczna możecie pojechać kolejką, która zatrzymuje się m.in. na stacji Bartny Dół gdzie od lat ta sama sympatyczna producentka miodu sprzedaje znakomite miody. Oczywiście warto objechać dookoła jezioro, przepłynąć się statkiem wycieczkowym i zwiedzić klasztor w Wigrach.

Jez. Wigry i klasztor w Wigrach

Jak aktywnie to polecamy spływ Czarną Hańczą. Można sobie czas i trasę prawie dowolnie ustalić. Woda niesamowita!

Czarna Hańcza

Wkrótce relacja na portalu Małego Podróżnika!

Tajemnicze mosty w Stańczykach
Trójstyk Granic – Bolcie koło Wiżajn

Planeta Kobusów

Share